Uroczysta msza odpustowa na Śnieżce
Dzisiaj w sobotę 10 sierpnia, na szczycie Śnieżki, w kaplicy pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbyła się coroczna msza odpustowa. Zgromadziła ona oprócz turystów wielką ilość braci przewodnickiej
Czytaj dalej →
Dzisiaj w sobotę 10 sierpnia, na szczycie Śnieżki, w kaplicy pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbyła się coroczna msza odpustowa. Zgromadziła ona oprócz turystów wielką ilość braci przewodnickiej
Czytaj dalej →Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko – LaNU (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w polsko-niemieckim
Czytaj dalej →KPN zaprasza wszystkich miłośników wypraw górskich do udziału w wycieczkach z cyklu „Wakacje z przyrodą i przygodą”. W każdą wakacyjną środę i sobotę oprowadzi Państwa po najpiękniejszych zakątkach naszego Parku. … Czytaj dalej →
Na kolejną 21. wycieczkę Rajdu na Raty wybrano trasę prowadzącą Grzbietem Wysokim Gór Izerskich. Głównym jej celem była nieczynna kopalnia kwarcu „Stanisław” oraz biesiada przy ognisku.
Czytaj dalej →W sobotę 10 sierpnia o godz. 12.00 na szczycie Śnieżki w kaplicy św. Wawrzyńca odbędzie się msza odpustowa ku czci św. Wawrzyńca – patrona przewodników górskich. Po niej złożone zostaną kwiaty … Czytaj dalej →
Każdy kto lubi biegać na nartach lub jeździć rowerem po w miarę równym terenie i w otoczeniu górskich lasów i potoków na pewno zawitał w Góry Izerskie do Stacji Turystycznej „Orle”. Kiedyś tylko samochodem lub
Czytaj dalej →W sobotę 20 kwietnia 2013 roku odbył się XX Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Przybyli wybrani wcześniej delegaci, po zapoznaniu się z przygotowanymi sprawozdaniami ustępujących władz, … Czytaj dalej →