Dzień Laboranta już za nami!
W Centrum Informacyjnym KPN 18 czerwca br. zorganizowaliśmy Dzień Laboranta – imprezę edukacyjną poświęconą tradycjom karkonoskiego ziołolecznictwa i cechowi karkonoskich laborantów.
Dla uczestników przygotowaliśmy moc atrakcji: można było zobaczyć lecznicze ingrediencje w Kramie Laboranta, spróbować swoich sił w węchowym rozpoznawaniu popularnych ziół i przypraw, zrobić i ozdobić własne pudełko laboranckie, wykonać kartę zielnikową, zaprojektować i stworzyć własne ekokolczyki z roślinami, wziąć udział w zabawach ekologicznych, grze terenowej i spacerze po Ogrodzie ziół i krzewów karkonoskich lub queście poszukiwaczy skarbów, zwiedzić ekspozycję edukacyjną i dowiedzieć się więcej o przyrodzie KPN, wreszcie na chętnych czekały także binokulary, pod którymi można było obserwować karkonoskie zioła i minerały.
Serdecznie dziękujemy wszystkim małym i dużym laborantom, którzy bawili się i uczyli dziś wraz z nami.
KPN


