Zaproszenie na warsztaty fotograficzne
„Foto-gryf-owanie”
prowadzący: Tomasz Mielech
Warsztat fotograficzny, którego efektem będzie stworzenie, portretu / zdjęcia w szlachetnej, XIX-wiecznej technice mokrego kolodionu. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania i samodzielnego wywołania fotografii; poznania specyfiki dawnej techniki fotograficznej rządzącej się własnymi prawami, wymagającej precyzji, umiejętności podejmowania szybkiej decyzji i zdyscyplinowania, powstającej według ściśle określonych reguł oraz użycia odpowiednich substancji i wielkoformatowego aparatu.
czas trwania 10.00 – 15.00
17 maja 2014 r. (sobota)
TOMASZ MIELECH
Artysta fotograf, ukończył filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się klasyczną fotografią, głównie dokumentalną, wielkoformatową. Specjalizuje się w XIX-wiecznych technikach fotograficznych.
Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce i za granicą. Są to kilkudniowe warsztaty z XIX-wiecznych technik fotograficznych takich jak: talbotypia, albumina, techniki żelazowe-cyjanotypia, argyrotypia, kalitypia oraz techniki srebrowe-emulsje żelatynowe negatywowe i pozytywowe.
Wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej oraz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.
Mieszka w Górzyńcu pod Szklarską Porębą.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: galeria-bwa@karkonosze.com, zgłaszać telefonicznie – 75 7526669, lub osobiście w Galerii BWA przy ul. Długiej 1
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztat skierowany do młodzieży i dorosłych.
Wstęp wolny!
Warsztat realizowany będzie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra; opieka – Luiza Laskowska.

