Dzień Parków Narodowych w KPN
Zapraszamy do naszych ośrodków edukacyjnych 21 maja 2016 na Dzień Parków Narodowych.
W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie przy Okrzei 28 będziemy Was częstować chlebem z masłem i ziołowymi dodatkami, ziołowymi herbatami. Będą też soki wyciskane ze świeżych owoców (te akurat do spróbowania w ramach poczęstunku, a więcej – do kupienia). Same przyjemności smakowe i nie tylko!
Natomiast w Karpaczu, w Centrum Informacyjnym KPN można będzie spróbować smaków lokalnych, karkonoskich produktów i dowiedzieć się, dlaczego warto je wybierać! Co wspólnego ma lokalna żywność z ochroną przyrody?
Przygotowaliśmy dla Was w CI KPN przy ul. Leśnej 9 we współpracy z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Duch Gór moc atrakcji: degustacje tradycyjnych przysmaków od lokalnych producentów, prezentacje o tradycyjnych metodach wytwarzania żywności, lokalnych produktach i wytwórcach żywności, zdrowym odżywianiu, spacer po Ogrodzie Ziół i Krzewów Karkonoskich, gry i zabawy ekologiczne. Wszystko bezpłatnie przy Leśnej 9 w Karpaczu. Można tam dojść szlakami od ulicy Konstytucji 3 Maja, Obrońców Pokoju lub z Wilczej Poręby.
Na Wasze pytania czekał będzie w Centrum Informacyjnym KPN dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, Andrzej Raj.
Szczegóły są na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
KPN

