38 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego
Ponad trzy tysiące zawodników wzięło udział w 38 Biegu Piastów, który przez 9 dni odbywał się na Polanie Jakuszyckiej. Niedzielny bieg, mimo najtrudniejszych warunków śniegowych i najwyższej temperatury, miał najwyższą frekwencję.
Na trasie stanęło 837 zawodników, w sobotę 656 osób, a w piątek 735 osób. Z powodu braku śniegu trasa została skrócona do 8 km, zamiast planowanych 26 km.
Meta niedzielnego biegu została przeniesiona z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt Końskiej Jamy.
Bezkonkurencyjny był Benjamin Seifer z Niemiec, który dobiegł do mety po 24 minutach i 5 sekundach.
Wśród kobiet najlepszą była Natalia Grzebisz z Siedlec, która ukończyła bieg z czasem 29 minut i 13 sekund. Grzebisz jest brązową medalistką mistrzostw Polski w drużynowym sprincie. W zawodach Pucharu Świata była 40 na 10 kilometrów klasykiem oraz 46 w eliminacjach sprintu stylem dowolnym.
Najlepszy Polak Bogusław Gracz był czwarty.
(ks)




