Jak świętowaliśmy nadejście Nowego Roku 2020?
W noc sylwestrową na szczytach Karkonoszy rozpoczęcie Nowego 2020 roku świętowało w schroniskach i poza nimi bardzo dużo osób. Nasze Służby Terenowe podsumowują działania w noc Sylwestrową następującymi statystykami:
– liczba mandatów karnych – 1,
– miejsca, w których niestety strzelano z fajerwerków: przed schroniskiem Samotnia, na Chojniku, przed schroniskiem Szrenica. To duże rozczarowanie, że nawet w tak nastrajających do refleksji i wyciszenia miejscach jak Kocioł Małego Stawu czy Szrenica znaleźli się amatorzy głośnego świętowania nadejścia Nowego Roku.
W rejonie szczytu Śnieżki ruch był spory. Nie zostały odnotowane wejścia zorganizowanych grup za co serdecznie dziękujemy, niestety pojedyncze osoby decydowały się na nocne wejście na szczyt.
W rejonie Szrenicy na szlakach przebywało dużo ludzi. Doszło do jednego incydentu fajerwerkowego, ukaranego mandatem.
Dziękujemy gospodarzom schronisk, którzy poparli naszą kampanię antyfajerwerkową oraz wszystkim turystom, osobom wypoczywającym w Karkonoszach, które zrezygnowały z huku petard i tym samym wyraziły swoje zrozumienie i przychylność na potrzeby świata zwierząt.
Podtrzymujemy nasz apel i prosimy o zachowanie tych dobrych uczuć i wrażliwości na potrzeby spokoju dla naszych podopiecznych na cały rok 2020.
KPN
