HomeHistoria„Góry bez górali”

Komentarze

„Góry bez górali” — 3 komentarze

  1. Powiem krótko, Panie Przemku, dziękuję… Dziękuję za ten tekst, który „zmusił” mnie do głębszego zastanowienia się, co ja wiem o moim rodzinnym regionie i czy potrafię – mieszkając teraz w Małopolsce – pokazać innym, skąd pochodzę.

  2. Nie do końca się zgodzę. Wiele jeżdżę, ale wracam szybko. Nie ma jednak w innych miejscach tego co jest tutaj. A górali nam tutaj nie potrzeba, i nigdy ich nie było. Szkoda tylko że coraz więcej „obcych” się osiedla i to o czym napisałeś powoli zabija.

    • Ma Pan rację. Powstaje grupa karkonoskich rentierów, którzy wykupują nieruchomości, by czerpać z nich korzyści. Maksimum dochodów, zero identyfikacji z regionem.