Górska wyprawa Koła Przyrodniczego
Dzieci z Koła Przyrodniczego w Szklarskiej Porębie mają za sobą ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Była to prawdziwie górska wyprawa: wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, skąd wspólnie wędrowaliśmy górskimi szlakami.
Podczas wędrówki do schroniska Pod Łabskim Szczytem nauczyliśmy się, co to jest nisza niwalna, podziwialiśmy pokrywy blokowe, odróżnialiśmy gatunki karkonoskich roślin. Zrozumieliśmy też, dlaczego przy Mokrej Drodze króluje wełnianka.
Na szczęście dopisała nam pogoda i do Szklarskiej Poręby powróciliśmy w doskonałych humorach.
KPN

