HomeGóry„Krajobraz Kulturowy Rejonu Kotliny Jeleniogórskiej”

Komentarze

„Krajobraz Kulturowy Rejonu Kotliny Jeleniogórskiej” — 7 komentarzy

 1. Książka nic specjalnego, głównie powielanie tego co już wielokrotnie wcześniej napisali inni autorzy. Jak ktoś zna literaturę to nawet wie z jakich źródeł było zrzynane. Na dodatek przepisywane z błędami. Autorzy nie z naszego regionu więc jakiej lepszej wiedzy można było oczekiwać? Znowu za nasze pieniądze wydano publikację kilku karierowiczom wydającym książki na akord.

  • Oczywiście ma Pan prawo do własnej oceny, jednak muszę stwierdzić, że jest ona odosobniona.

   • Z opinii innych osób, które do mnie dochodzą, wynika, że jednak nie jest.

    • Literatura popularyzatorska ma za zadanie utrwalać pewne treści, dla niektórych to mało ambitne zadanie, ale moim zdaniem też potrzebne. Każdą pozycję, którą sygnuje pan Piotr Napierała, oglądam z zainteresowaniem, bo w jego wykonaniu to działalność misyjna.

     • Czy z samego faktu, że ktoś coś popularyzuje, musi wynikać, że robi to dobrze? Nadal nie dowiedziałem się, na jakiej podstawie Pan stwierdził, że moja opinia jest odosobniona.

     • Może Pan się domyślać, że temat „Karkonosze” znam z różnych stron. Dociera do mnie wiele opinii na tematy związane z tym regionem i na tle tych opinii, Pana osąd jest odosobniony. Ma Pan oczywiście prawo do własnego zdania – lokalnego patrioty.

 2. No to akurat strzał kulą w płot, bo nie jest to temat “Karkonosze”, lecz “Kotlina Jeleniogórska”. Ale załóżmy roboczo, że jedno to jest drugie, a drugie to to samo co pierwsze. Do mnie opinie od moich znajomych o moich znajomych też docierają same pozytywne. Co nie oznacza, że bezkrytycznie w nie wierzę.